Jak spokojniej podchodzić do życia i wysypiać się?

Dzień dobry. Od 2/3 mcy miewam problemy z zaśnięciem, spie w tyg. Zazwyczaj pełnym cyklem 4dni a resztę tych dni ukrywam. Czasem to potrafię nie przespać 2noce i później jestem okropnie zmęczony, rozdrazniony i płacz Liwy. Nigdy nie miałem problemów ze spaniem ale to co mam teraz to jest strasznie męczące. Może coś o sobie pracuje fizycznie jako budowlaniec ostatnio ur. Mi się córeczka i też to zmieniło cały mój cykl dniowy. Córka pozwala w nocy spać. Ale w ostatnim czasie pojawiło się dużo rodzinnych problemów gdzie dość często towarzyszy duże napięcie. I czuję się zmęczony tym klimatem. W wiele rzeczy spraw rodzinnych staram się angażować i poswiecac. Też wiele osób zwraca się do mnie z wieloma poradami poprzez moje doświadczenie w życiu. Ponieważ jestem osobą uzależniona od narkotyków. Ale nadmieniam że od ponad 10 lat jestem czysty. Stad tez wiele osób dzieli się że mną swoimi problemami bo sobie poradziłem z moim uzależnieniem. Proszę mi powiedzieć od czego by tu zacząć by spokojniej podchodzić do tego życia a przede wszystkim wysypiac się. Serdecznie pozdrawiam.

Proszę Pana, proszę uporządkować wszystkie problemy rodzinne, które pojawiły się ostatnio w Pana życiu. Można wypisać to na kartce i sklasyfikować wg problemów: trudniejsze, do rozwiązania obecnie, do rozwiązania później. Ta klasyfikacja pomoże Panu rozwiązywać je powoli, nie trzeba się spieszyć i nie trzeba rozwiązywać wszystkich problemów od razu. Dobrze jest porozmawiać z kimś na ten temat i nawet kogoś poprosić o pomoc. Pisze Pan, że pomaga w rozwiązywaniu problemów innych ludzi - może na ten moment trzeba z tego zrezygnować i w 100% zająć się sobą i swoją rodziną?! Proszę też zwrócić uwagę, czy w pokoju w którym Pan śpi jest telewizor, komputer, radio czy inne media - jeżeli tak, to proszę je wszystkie z tego pokoju usunąć. Pokój przed spaniem powinien być wywietrzony. Dobrze jest też wyjść z dzieckiem na spacer przed snem, dziecku to też dobrze zrobi. Napięcie w nas wzrasta, kiedy staramy się rozwiązywać narastające problemy natychmiast. Posegregowanie ich i powolne rozwiązywanie da uspokojenie i wyciszenie. Można też na noc pić herbatę z melisy, rumianku, mięty, dziurawca, lipy - mieszając te wszystkie zioła razem lub kupić gotową mieszankę w sklepie zielarskim - to bardzo uspakaja. Jeśli to nie pomoże to proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego i z nim porozmawiać. Dobrze jest też więcej uwagi zwrócić na dziecko i żonę. Małe dzieci są niezwykłymi terapeutami i bardzo, bardzo pomagają rodzicom przez swoją obecność. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl