Jak szybko i skutecznie zrzucić to co zbędne i to czego się wstydzę?

wiek: 18 waga: 55 wzrost: 163 Jestem krytykowana przez całą moją rodzinę. Na każdym zlocie rodzinnym moja waga jest wyśmiewana i porównywana do szczuplej, modelkowatej siostry. I słyszę teksty: "Ty może nie jedz już", „znowu Ci oponka przybyła" "uważaj bo się w spodnie nie zmieścisz. I to są teksty od ciotek które mnie nie cierpią, bo nie jestem grzeczną dziewczynką, która nosi habit i siedzi w książkach. a przy okazji same są niedaleko setki na wadze. Nie wiem co chcą tym osiągnąć? Za dwa tygodnie moi rodzice mają 20 rocznice ślubu i będzie ogromne skupisko całej rodziny, chcę schudnąć do 47 /8 kg. Błagam o pomoc. Może i są tu ludzie z większymi problemami, ale ja naprawdę sobie z tym nie radzę, a na dodatek mam dwudziestocentymetrową szramę na brzuchu, po usunięciu jajników. Chcę być przynajmniej szczupła i im pokazać, że potrafię się za siebie wziąć, a przy okazji zamaskować w głowie bliznę mając figurę. Z góry dziękuję za pomoc
ponad rok temu

Witam,

Bardzo Ci współczuję wszystkich nieprzychylnych komentarzy.
Ze swojej strony mogę Cię jedynie zapewnić, iż masz idealną masę ciała (BMI na 50 centylu, na siatce centylowej).
Nie musisz się odchudzać i zdecydowanie Ci to odradzam.
Być może za kąśliwymi uwagami Twoich bliskich stoi zazdrość.
Nie moim zadaniem jest to oceniać.
Chciałam Cię tylko prosić, abyś uświadomiła sobie, że wyglądasz na prawdę dobrze.
Jeśli chciałabyś ukształtować ciało możesz wybierać z całej gamy różnorodnych form aerobiku i innych rodzajów aktywności (jazdy na rowerze, pływania etc).
Pamiętaj jednak, iż jeśli od operacji minęło niewiele czasu - powinnaś unikać intensywnej pracy mięśni brzucha.

Pozdrawiam i głowa do góry!