Jak walczyć z pochwicą?

Witam, nie wiem czy to dobry temat, ale potrzebuję porady. Jakiś czas temu ginekolog stwierdził u mnie pochwicę. Męczę się z tym już kilka lat, potworny ból uniemożliwia odbycie stosunku, rozpadają mi się kolejne związki. Nie wiem, czy to kwestia psychiki? Nie miałam żadnych traumatycznych przeżyć, opisywanych w definicji tej choroby. Da się z tym jakoś samemu walczyć? Wmawianie sobie, że wszystko jest super i że to nie boli (tak jak mi mówił ginekolog) nie pomaga.Nie wiem co mam robić...

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę (lub seksuologa) i udać się na konsultację.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Seksuologiczna, Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie.

Witam,
proponuję zasęgnąc pomocy terapeuty,by znależć przyczynę zaburzenia.Być może jest to objaw psychosomatyczny na skutek bronienia się psychiki poprzez ciało.
Zapraszam zatem i pozdrawiam.

Witam,
proponuję zasięgnąć pomocy psychoterapeuty,gdyż najprawdopodobniej jest to problem psychosomatyczny,co oznacza właśnie,że nie przeżywa się go psychicznie ale wyraża go ciało.Trzeba go więc w pierwszej kolejności zrozumieć, a do tego celu służą odpowiednie techniki terapeutyczne /np.wizualizacje,symbolizacje itp/.To naprawdę najlepsze z wyjść,jakie przychodzą mi do głowy .Bo związek nie powinien boleć.Pod warunkiem,że nie przeszkadza w nim bolesna przeszłość.
Serdecznie zachęcam zatem i oczywiście zapraszam w razie mozliwości

Witam,
proponuję zasięgnąć pomocy psychoterapeuty,gdyż najprawdopodobniej jest to problem psychosomatyczny,co oznacza właśnie,że nie przeżywa się go psychicznie ale wyraża go ciało.Trzeba go więc w pierwszej kolejności zrozumieć, a do tego celu służą odpowiednie techniki terapeutyczne /np.wizualizacje,symbolizacje itp/.To naprawdę najlepsze z wyjść,jakie przychodzą mi do głowy .Bo związek nie powinien boleć.Pod warunkiem,że nie przeszkadza w nim bolesna przeszłość.
Serdecznie zachęcam zatem i oczywiście zapraszam w razie mozliwości