Jakie zabiegi laryngologiczne można przeprowadzić u dziecka jednocześnie?

Witam. Dziecko 4 lata, ma zaplanowany zabieg usunięcia 3 migdalka, podciecie migdalkow bocznych i nacięcie błon bebenkowych w obydwu uszach. Czy to nie za duzo jak na raz?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeden zabieg oznacza tylko jedno znieczulenie ogólne i jedną rekonwalescencję. Zapewne dziecko ma problemy z nawracającymi infekcjami, chrapaniem w nocy, trudnościami w oddychaniu. Usunięcie jednej przyczyny, np. 3 migdałka, samo nie pomoże i podczas czekania na kolejne zabiegi objawy nie ustąpią.