Kompleksy z powodu małych piersi

Mam 18 lat i małe piersi. Jeśli chodzi o to, mam wielki kompleks na tym punkcie. Ciężko i wstyd jest mi sie rozebrać przed dziewczynami w szatni, a co dopiero przed chłopakiem. Przez to zaczęłam się garbić i moja samoocena coraz bardziej spada. Czy jest na to jakaś rada? Mogę stosować jakieś tabletki hormonalne?

Wydaje mi się, że źródło problemu leży w psychice, a nie w somatyce. Główną pracą, jaką powinna Pani wykonać jest podbudowanie swojej samooceny i pewności siebie w oparciu o swoje atuty, kompetencje, umiejętności, doświadczenia itd. Tak zbudowana samoocena jest stabilna i nie odnosi się do czegoś tak ulotnego, jak wygląd. Ponadto proponuję popracować nad swoimi przekonaniami na temat siebie - widzę, że praca w tym obszarze może przynieść Pani dużo korzyści w postaci mniejszej ilości stresu, większej pewności, spokoju. Polecam udać się na kilka konsultacji do psychologa poznawczo-behawioralnego, z którym przepracuje Pani problem swoich kompleksów, zbuduje stabilną samoocenę i przeformułuje nieracjonalne, stresujące przekonania na temat siebie i świata wokół.
Pozdrawiam.

Wydaje mi się, że źródło problemu leży w psychice, a nie w somatyce. Główną pracą, jaką powinna Pani wykonać jest podbudowanie swojej samooceny i pewności siebie w oparciu o swoje atuty, kompetencje, umiejętności, doświadczenia itd. Tak zbudowana samoocena jest stabilna i nie odnosi się do czegoś tak ulotnego, jak wygląd. Ponadto proponuję popracować nad swoimi przekonaniami na temat siebie - widzę, że praca w tym obszarze może przynieść Pani dużo korzyści w postaci mniejszej ilości stresu, większej pewności, spokoju. Polecam udać się na kilka konsultacji do psychologa poznawczo-behawioralnego, z którym przepracuje Pani problem swoich kompleksów, zbuduje stabilną samoocenę i przeformułuje nieracjonalne, stresujące przekonania na temat siebie i świata wokół.
Pozdrawiam.

Witam

Kompleksy małych piersi ma duża cześć dziewczyn w twoim wieku i nie pisze tego aby ci to powiedzieć dla otuchy, choć wsparcie jest tu potrzebne, zresztą sama to pewnie zauważyłaś. Natomiast jeśli chodzi o stosowanie tabletek hormonalnych to nie polecam .Natomiast polecam masaż ujędrniający i pobudzający piersi, masaż te powiększy tez piersi. Polecam wpisanie masaż ujędrniający i powiększający piersi w internecie i przede wszystkim przestań się garbić, kiedy idziesz prosto i wypinasz piersi do przodu wydają się optycznie większe, zgarbiona pomniejszasz sylwetkę i piersi tez. Pozdrawiam

Witam.
Podobnie jak Pani Anna Ingarden, gorąco zachęcam do kontaktu z psychologiem. Kompleks małych piersi jest nierzadki u kobiet wkraczających w dorosłość i w jakiś sposób należy z nim sobie poradzić. Najmniej inwazyjną metodą jest właśnie kontakt z psychologiem, który pomoże zaakceptować własne ciało.
Jeśli chodzi o tabletki hormonalne, to jest to bardziej ryzykowne rozwiązanie - prawdopodobnie żaden lekarz nie podejmie się przepisania Pani leków hormonalnych z powodu kompleksu małych piersi. Mogą one zaburzyć gospodarkę hormonalną organizmu i doprowadzić do wielu poważnych schorzeń (nieregularne cykle, bezpłodność).

Pozdrawiam i trzymam kciuki.