Kontuzja stopy utrwalona podczas ćwiczeń

dobry wieczor ostatnio zaczerlam cwiczyc biegac itp. od kilku dni nabawilam sie kontuzji stopy. boli mnie wierzch stopy bol promieniuje do palcow i kolo kostki. druga stopa boli lekko (prawie w ogole) tylko z tylu jakby. oczywiscie zarzucilam trening ograniczylam chodzenie i nie przebywalam w zimnie. bolalo tylko podczas chodzenia.kilka dni juz boli i nie przeszlo. posmarowalam stope mascia rozgrzewajaca i masowalam troche i pogorszylo sie bol jest bardziej dotkliwy wystepuje tez podczas spoczyn

Objawy wskazują na zapalenie pochewek ścięgnistych ale dokładne rozpoznanie może postawić tylko lekarz na podstawie badania. Teraz trzeba odciążać stopy, nie nagrzewać a raczej chłodzić. Jeśli nie będzie poprawy po kilku dniach trzeba udać się do lekarza.