Krew w stolcu- co oznacza?

Mam 19 lat. Kilka miesięcy temu wykryto u mnie bakterię helikobacter pyrori. Teraz czekam, żeby móc iść na badania. Zastanawia mnie tylko jedno. Od czasu bakterii, a nawet trochę wcześniej, zauważyłam krew podczas podcierania. Trochę mnie to zaniepokoiło. Powiem od razu, że nie czuję żadnego bólu, może od czasu do czasu ból w podbrzuszu, ale szybko przechodzi. Czasami mam także wzdęcia. Chciałabym wiedzieć, czy muszę iść z tymi objawami do lekarza. Powiem jeszcze, że krew występuje prawie zawsze przy oddawaniu kału.
19 LAT ponad rok temu

Witam!

Obecność krwi w stolcu jest objawem niepokojącym i zawsze wymaga weryfikacji. Konieczna jest wizyta u lekarza, który po zebraniu dokładnego wywiadu i przeprowadzaeniu badania, ukierunkuje dalsze postępowanie.

Pozdrawiam