Które formy sportu są zakazane przy skoliozie dwułukowej?

Witam.Jestem kobietą mam 33 lata i mam skoliozę dwułukową ,ile stopni na dzień dzisiejszy dokładnie nie wiem.Moje pytanie dotyczy uprawiania sportu .Które formy sportu są stanowczo zakazane przy moim schorzeniu, a które sporty mogę bez obaw uprawiać ? Dziękuję.

Witam,
rodzajów sportu jest tak dużo, że ciężko mi opisać wszystkie, których nie może Pani uprawiać. Proponuję oczywiście standardowo basen, ćwiczenia korekcyjne, gimnastyka, nordic walking. W miarę możliwości szukać takich sportów, które nie obciążają zbytnio kręgosłupa. Oczywiście, żeby mieć 100% pewności, czy dany rodzaj ruchu jest dla Pani odpowiedni, radzę dopytać się lekarza/fizjoterapeuty zapoznanego z Pani historią choroby.

Pozdrawiam

Witam, zakazane są sporty, które bardzo obciążają kręgosłup oraz narażają go na wstrząsy. Najbezpieczniej wybrać basen, spacery lub nordic walking i wykonywać zestaw ćwiczeń zalecony przez terapeutę. Dobre efekty może przynieść też odpowiednio dobrana praktyka jogi. Jednak każdą aktywność warto skonsultować z fizjoterapeutą, bez dokładnej znajomości Pani schorzenia nie mogę udzielić Pani wyczerpującej odpowiedzi.
Pozdrawiam