Leki przeciwdepresyjne - czy są skuteczne w leczeniu bulimii?

Mam 19 lat. Od czterech lat choruję na bulimię. W międzyczasie miałam anoreksję, która i tak w efekcie skończyła się powrotem do bulimii. Konsekwencją tego było przytycie do 67 kg przy 170 cm wzrostu (najniższa waga 53 kg) oraz pogłębiająca się depresja i okropne obrzydzenie własnym ciałem. Niedawno postanowiłam walczyć z tą chorobą. Udałam się do psychiatry. Kazał mi jedynie brać lek przeciwdepresyjny z grupy leków trójpierścieniowych, stopniowo zwiększając dawkę. Pytanie moje brzmi - czy takie leki są skuteczne przy bulimii? Czytałam na forach, że bardzo dużo ludzi po nich znacznie tyło... Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Podstawową metodą leczenia bulimii jest psychoterapia.
Leczenie farmakologiczne ma ograniczone zastosowanie. Jedynie w przypadku fluoksetyny udowodniono zmniejszenie częstotliwości napadów objadania.
Leki z grupy trójpierścieniowych antydepresantów faktycznie mogą powodować zwiększone łaknienie i przyrost masy ciała.

Z pozdrowieniami