Mam 13 lat: jak zrzucić zbędne kilogramy?

Witam. Mam 13 lat, ok. 160 cm i ważę 66 kg. Mam dość duży brzuch i przeszkadza mi to, bo gram w koszykówkę i nie mogę wysoko skakać, ani szybko biegać. Czy moglibyście poradzić mi jakąś dietę? Ostatnio zacząłem jeść mniej, już od tygodnia jem ok. 2 posiłki dziennie i jeszcze parę przekąsek typu jabłko. Czy to dobre?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała mieści się w granicach normy w odniesieniu do wieku. Jeśli porównamy ją z Twoim wzrostem, jest zbyt duża. Ponieważ jeszcze się rozwijasz nie powinieneś się odchudzać bez konsultacji z lekarzem. Często bywa tak, że problemy z prawidłową masą ciała mają podłoże chorobowe. Twoja dieta powinna składać się z regularnych, urozmaiconych posiłków. Nie powinno w niej zabraknąć nabiału oraz owoców i warzyw. Należy ograniczyć do minimum słodycze oraz jedzenie typu fast-food.