Masywne polipy w zatokach szczękowych

Witam, mam w zatokach szczkowych masywne polipy. Jakiś czas temu zanim je zdiagnozowano tomografem dostałem skierowanie na 10 zabiegów o nazwie pole magnetyczne. Czy na polipy zatok szczekowych te zabiegi mogą pomóc, czy moze lepsze bedzie naswietlanie lampą albo punkcja? Bo na zabieg fess trzeba dlugo czac a mnie strasznie bola oczy od tych zatok i potrzebuje sie z nimi szybko rozprawić. Prosze o porade.

Dzień dobry,
zabiegi polen magnetycznym mają pomagać przy chronicznych schorzeniach zatok, migrenie, neuralgii. Jeżeli zatoka założona jest polipami, ma Pan całkowicie zaburzoną wentylację i ściany zatoki pogrubione pod wpływem stanu zapalnego. Najlepiej jednak pomoże terapia chirurgiczna i usunięcie zmian polipowych.