Mówienie przez nos i ból w nosie

Witam! Mam 23 lata. Od roku mam dziwne uczucie w nosie. Robiłam sobie prześwietlenie zatok wyniki badań okazały się dobre, czysto. Mnie jednak przeszkadzało strasznie tzw. "mówienie przez nos" dużo śpiewałam odkąd to mam przestałam bo zniekształca mi głos. Co mam zrobić? Kicham często, budzę się rano z zatkanym nosem. Odczuwam czasem taki ból jakbym wciągnęła wodę nosem. Czy jest na to jakiś sposób? Proszę o pomoc.

Witam. Powinien ocenić Panią laryngolog, gdyż dopiero po uwidocznieniu małżowin błony śluzowej nosa możemy spekulować o przyczynie Pani dolegliwości. Być może spowodowane są one alergią bądź przewlekłym zapaleniem.