Możliwość zarażenia się MRSA

Witam zawodowo zajmuję się opieką nad osobami starszymi. Jedna z tych osób cierpi na MRSA. Niestety jakieś 2 dni temu podczas obcinania paznokci tej osobie skaleczyłam się w palec do krwi. Osoba ta miała dość sporo kał za paznokciami i na dłoniach. dzień póżniej zaczęło mnie bardzo boleć gardło, mam powiększone węzły chłonne temperaturę 37.5 boli mnie głowa i ogólnie czuję się słabo. pomiędzy pośladkami i w tych okolicach wyskoczyło mi kilka pryszczy. Czy jest możliwę że się zaraziłam MRSA???

Witam serdecznie. Niestety nie mogę tego wykluczyć, choć może być to jedynie zbieg okoliczności z np infekcją wirusem.