Muszę być chuda i tyle...

Witam, pisałam już chyba z 3 pytania, ale napiszę jeszcze raz. Bardzo lubię odpowiedzi Państwa. Mam 14 lat, 166 cm, a moja masa ciała obecnie wynosi 56 kg, bo w tydzień schudłam 1,4 kg . Codziennie robię minimum 100 brzuszków, tańczę 2 godziny i inne ćwiczenia. Postanowiłam zapisać, ile kalorii dziennie spożywam, mam książkę z tabelą i mi wyszło, że zaczynałam od 1890 kal dziennie, a teraz to jest ledwie 1200 kal. Chcę schudnąć i ważyć 48 kg i będę do tego dążyć. Wchodziłam na abccwiczenia.pl, ale filmiki nie działają ;(. Oglądam blogi anorektyczek. Myślę, aby być chuda, a jak coś zjem, to mam wyrzuty sumienia i myślę po co to zjadłam. Nie wiem, co myśleć? Może Pan/i coś mi doradzi? Mieszkam na wsi, to nie mam za dużo możliwości. Tata mi mówi, że jestem gruba... i wierze w to, przedtem jak jadłam posiłek, to mnie bolał brzuch i teraz jest podobnie, ale ból się zmniejszył .

Witam!

Twoje BMI wynosi 20. Oznacza to, że masz prawidłową masę ciała. Przy Twoim trybie życia nie grozi Ci nadwaga! Utrata 1,4 kg w ciągu tygodnia, to dużo. Optymalna redukcja wagi wynosi od 0,5 do 1 kg tygodniowo, dzięki czemu pozostaje trwała.

Dlatego musisz dbać o to, aby nie chudnąć zbyt szybko. Jest to niezdrowe, może prowadzić do niedoboru witamin i składników mineralnych (a przez to do chorób) oraz powodować zaburzenia odżywiania (anoreksja lub bulimia). Musisz wiedzieć, że te dwie choroby są bardzo niebezpieczne dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Po pierwsze, powinnaś spojrzeć na siebie obiektywnie i zobaczyć, że jesteś szczupła i nie musisz się przesadnie odchudzać. Nie słuchaj też taty, ponieważ z tego, co piszesz, Twoja waga jest prawidłowa, jesteś aktywna fizycznie i zdrowo się odżywiasz. Nie możesz mieć wyrzutów sumienia, gdy jesz. Żywność jest podstawą naszego istnienia. Aby żyć, trzeba jeść.

Jeśli masz duże problemy z akceptacją siebie i swojej wagi, może powinnaś wybrać się do psychologa? On pomoże uporać Ci się z tym problemem.

W razie pytań - pisz.

Życzę powodzenia i pozdrawiam.