Myśli samobójcze i niska samoocena

niska samoocena... mysli samobojcze codziennie... dzisiaj myslalam o samobojstwie... mysle juz nad tym jak by to wszystko wygladalo. nie chce mi sie wychodzic ze znajomymi nigdzie... nie moge sie skupic boli mnie glowa i nie tylko. nie moge sie skupic mam dosc po prostu potrzebuje psychologa nie mam z kim isc do niego siostra jest na drugim koncu polski brakuje mi jej moj przyjaciel ma depresje od 2 lat idzie niedlugo do psychiatryka bardzo mi trudno sa tez inne objawy. czy to moze byc depresja?

Dzień dobry,

Ocenę czy to jest depresja może stwierdzić wyłączenie lekarz psychiatra w kontakcie OSOBISTYM. Stąd namawiam na taką wizytę w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, gdzie lekarz nie tyle co zdiagnozuje twoje objawy, ale również zastosuje odpowiednie leczenie lub skieruje Cię do psychologa/psychoterapeuty. Ważne, żeby Twoi opiekunowie prawni /np.: rodzice/ poszli z Tobą bądź wyrazili na piśmie zgodę na leczenie - ponieważ jesteś niepełnoletnia, a każda poradnia będzie od Ciebie tego wymagać.