Na czym polega przedwczesna depolaryzacja komór serca?

Witam. Zdiagnozowano u mnie "przedwczesną depolaryzację komór serca". Na czym to polega? Jakie są tego objawy/skutki? Co mi wolno, a co nie? Dodam, że choruję również na samoistne nadciśnienie oraz tachykardię. Czy te schorzenia mogą się ze sobą łączyć? I chciałam się również dowiedzieć, czy mogę być w jakiejś grupie ryzyka? Gdyż choruję również na m.in. cukrzycę typu I, hashimoto, anemię i mam dość znacznie podwyższony cholesterol. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Przedwczesna depolaryzacja komór oznacza stan kiedy mięśniówka serca pobudzana jest zbyt wcześnie w stosunku do rytmu serca, może to świadczyć o występowaniu dodatkowych dróg przewodzenia impulsu w sercu. Typowe dla takiego obrazu są zaburzenia rytmu serca. Z racji tego, ze ma Pani dużo obciążeń dodatkowych, konieczna jest stała opieka specjalistów: kardiologa,endokrynologa, diabetologa, gdyż znajduje się Pani w grupie ryzyka predysponującej do zawału mięśnia sercowego.
Pozdrawiam