Nagła zmiana zachowania i nastroju u 8-latki

Witam wydaje mi sie ze ma dziecko rozdwojenie jazni poniewasz w jednejj sekundzie jest miła usmiechnietą dziewczynka a po chwili płacze ,histeryzuje co to moze byc córka ma 8 lat

Witam,
Jeśli chodzi o nagłe zmiany nastroju u dziecka to dobrze jest się zastanowić czy może jest to reakcja na jakieś trudne wydarzenie. Warto zainteresować się jakie dziewczynka ma relacje z ważnymi dla niej osobami dorosłymi, z rówieśnikami, czy miały miejsce ostatnio jakieś konflikty lub większe zmiany. Jeśli takie zmiany nastroju nie są reakcją na jakieś trudne wydarzenia to proponuję zgłosić się na konsultację od poradni neurologicznej i sprawdzić czy nie ma przyczyn takiego zachowania w stanie zdrowia dziecka.

Droga Pani,
Po tym krótkim opisie, trudno jest stwierdzić cokolwiek.
Labilność emocjonalna jest domeną skoków rozwojowych u dzieci i młodzieży. To fakt.
Jednak zbyt mało danych Pani dostarczyła aby można było doradzić postępowanie. Użyła Pani sformułowania "wydaje mi się" Odpowiem, że to prawdopodobnie, że się Pani wydaje. Pozdrawiam ciepło.

Szanowna Pani być może córka ma skok rozwojowy, nie zaszkodzi pójść do lekarza zrobić badania hormonalne, pójść też do psychologa i porozmawiać o tym co się dzieje. jeśli takie zachowanie jest czymś nowym i zaczęło się stosunkowo niedawno proszę obserwować zachowanie i córki, każdy z nas ma prawo mieć słabszy okres ale nie może to być standard