Natrętne myśli partnerki chorej na nerwicę lękową

Dzien dobry. Moja kobieta wyznala mi ze ma mysli I wyobrazenia ze mnie zabija tzn.wbija we mnie noz.ma stwierdzona nerwice lekowa.czy powinienem sie tego obawiac?

Witam. Tego typu myśli u osób dotkniętych nerwica zazwyczaj nie powodują ich realizacji nie mniej jednak powinniście Państwo skonsultować sprawę z psychiatra.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Jeszcze nie słyszałam o tym, żeby ktoś z myślami natrętnymi o krzywdzeniu, rzeczywiście zrobił krzywdę, więc może Pan spać spokojnie. Nie mniej jednak, Pana kobieta potrzebuje pomocy terapeuty. Najwyraźniej ma w sobie wiele niepoukładanych emocji. Takie nieułożone emocje często wywołują bardzo silne napięcie, które może prowadzić do takich myśli. Prawdopodobnie nie radzi sobie m.in. z jakimś problemem w relacji z Panem. Nie oznacza to, że zrobił jej Pan coś strasznego, ale wygląda na to, że w jakiejś sferze się nie układa.