Nawracająca chrypka i problem ze strunami głosowymi u 20-latki

Witam, Mam problem ze strunami głosowymi. Mam nawracającą chrypę i podczas śpiewania wyższe dźwięki mi się po prostu nie odzywają. Jaka może być tego przyczyna?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nawracająca chrypka może mieć wiele przyczyn. Jeśli jednak dużo Pani śpiewa, jak najbardziej może być to przyczyna problemów ze strunami głosowymi. W celu postawienia konkretnej diagnozy powinna Pani skonsultować się ze specjalistą laryngologiem, który w trakcie badania oceni krtań oraz struny głosowe. Umożliwi to postawienie diagnozy oraz ewentualnie wdrożenie właściwego leczenia.