Niekontrolowane spożywanie posiłków

Witam! Jestem studentką 2 roku, mam problem z kontrolowaniem jedzenia.Studiuje w Rzeszowie na weekendy wracam do domu i tu pojawia sie problem-jedzenie, które jak zaczne to nie przestane dopoki mnie zolądek nie zaboli, potem staram sie wywołac wymioty, ale bez skutecznie, jestem załamana, siedze i płaczę, bardzo mi z tym zle poniewazm mam delikatny zoładek a jem dosłownie wszystko,jak jestem w Rzeszowie jem zdrowo i regularnie,a w domu nie moge sie kontrolowac, jestem jak odkurzacz,dlaczego?

Witam serdecznie
Zalecam konsultację u psychoterapeuty, to pani objadanie się najprawdopodobniej związane jest z problemami emocjonalnymi.Tak pani odreagowuje najprawdopodobniej na stres. Najlepszym rozwiązaniem będzie rozmawia ze specjalistą. Natomiast nadmierne objadanie się jest niebezpieczne ponieważ może dość nawet do pęknięcia ścian żołądka co w konsekwencji może doprowadzić do śmierci. Pozdrawiam

Szanowna Pani,
Pani napady jedzenia mogą być związane z odreagowywaniem stresu lub emocjami związanymi z przyjazdem do domu, dlatego pomocna może być psychoterapia.

Natomiast samo objadanie się może być niebezpieczne dla zdrowia - bardzo mocno rozciąga ściany żołądka, co jest problemem zwłaszcza gdy ma Pani, jak przeczytałem, delikatny żołądek. Prowokowanie wymiotów nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ w ten sposób można dodatkowo uszkodzić gardło i przełyk.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań