Nierówne tętno u dziecka

Dobry wieczór. Chciałam zapytać o swoją córcie, która w październiku ur skończyła 3 lata. Otóż przez przypadek wyczułam u niej nierówne tętno. Wygląda to mniej więcej tak, jakby miała 3 szybkie uderzenia, zaraz potem 3 wolne. Zupełnie jakby serduszko zwalniało, znów przyspieszało i zwalniało. Nigdy nie było żadnych problemów kardiologicznych z dzieckiem. Nie ma sapki, nie sinieją Jej wargi, oddycha normalnie i rozwija się prawidłowo. Miała kilku pediatrów i żaden nie zwrócił na to uwagi...

Lek. Marta Gryszkiewicz

Aby potwierdzić Pani obserwacje wskazana jest konsultacja z pediatrą. Zbada on tętno, jeśli potwierdzi anomalie, zostanie zlecone badanie EKG, na podstawie którego będzie możliwa ocena zaburzeń rytmu.

koniecznie trzeba zrobić ekg i skinsultować się z kardiologiem, po wykluczeniu innych przyczyn może konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań np elektrolitów, czy wykładników stanu zapalnego, warto o tym porozmawiać z lekarzem pierwszego kontaktu.Pozdrawiam