Nierówne zarysy kopuły przepony w wyniku RTG klatki piersiowej

witam otrzymałam wynik z RTG kl piersiowej; nierówne zarysy lewej kopuły przepony,zrost sylwetka serca i dużych naczyń w granicach normy zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kr.Th po za tym pola płucne bez uchwytnych zmian ogniskowych. co to oznacza?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wykazane w badaniu nierówne zarysy przepony spowodowane zrostem są najprawdopodobniej pozostałością po przebytej infekcji płuc. Zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie piersiowym mogą natomiast wymagać rehabilitacji, jednak decyzja należy do ortopedy i oparta jest o analizę zdjęcia RTG.