Niestabilność kolana po rekonstrukcji więzadła krzyżowego

Witam. Mam 23 lata. Jestem 2 lata po rekonstrukcji wiązadła krzyżowego przedniego. Kolano nie jest do końca stabilne, odczuwam przy ruchu kłucie ok 2 cm. pod kolanem oraz słyszę i czuję przeskakiwanie (chrupotanie), jest tak za każdym razem gdy chce np. wyprostować nogę. Co może być nie tak z moim kolanem? Czy w takiej sytuacji mogę wrócić do piłki nożnej, bo jednak boje się kolejnej kontuzji?

Szanowny Panie, według mojego doświadczenia kolejność postępowania powinna być następująca: badanie kontrolne u ortopedy, który Pana operował ( porównanie z badaniem z okresu przed i bezpośrednio po operacji) W przypadku wątpliwości sugerujących uszkodzenie przeszczepu więzadła bądź obecności innych objawów patologicznych - poszerzenie diagnostyki o NMR . Artroskopia jest wskazana wtedy, gdy rozważane będzie ponowne leczenie operacyjne. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.