O czym świadczy wynik EKG Holter u 44-latki?

Wynik holtera: rytm zatokowy dominuje przez cały czas zapisu o częstości 53-169/min,średnio 87. Sporadyczne pojedyncze SVPCs(11), 1para.Bez pauz>2000ms .max1400ms-odstęp RR. Qtc min:359,Qtc Avg468 ,Qtc max:560 .Qtc >450msec:89% Qt min:240 ,Qt Avg:395 ,Qt max:476. W ekg Qtc często jest graniczne 471-484.Pytanie1- Czy przy Qtc przy tych wartościach jest grozne?Pyt 2-Trzeba leczyć?Proszę tylko nie pisać że lekarz zdecyduje, to wiem. Proszę o opinie Kardiologa.Nie przyjmuję leków które wydłużają qtc

Lek. Tomasz Budlewski

Aby moc się wypowiedzieć konieczne jest przeanalizowanie zapisu a nie tylko jego opisu, proszę zgłosić się do kardiologa lub lekarza kierującego na badanie