Odchudzanie a zaburzenia jedzenia

mam problem ze zmobilizowaniem sie aby schudnąć . wiem że jesli sobie postanowie to przestane jeść w ogóle . już kiedyś była taka sytacja przez którą wylądowałam w szpitalu, nie jadłam 2 miesiące, lecz teraz przytyłam . chce bardzo wrócić do tego aby nie jeść , ale wiem że to jest chore i nie zdrowe . czy to problemy psychiczne?

Mgr Martyna GorczyĹska

Aby organizm funkcjonował prawidłowo potrzeba dostarczać mu odpowiedniej dawki składników odżywczych. Nie wiem ile Pani waży i jaki jest Pani wzrost więc nie jestem w stanie określić czy występuje nadwaga. Jednakże stosowanie tak restrykcyjnej diety, że wylądowała Pani w szpitalu nie jest bardzo negatywną sytuacją i dobrze, że zdaje sobie Pani sprawę ze swojego problemu. Jedynym sposobem rozwiązania go jest zwrócenie się o pomoc do psychoterapeuty, najlepiej jak najszybciej.

Witam,

W odchudzaniu nie o to chodzi aby nic nie jeść a o to aby jeść zdrowo! Nie może się Pani głodzić, ponieważ wyniszcza Pani w ten sposób swój organizm. Tego typu postępowanie może doprowadzić do zaburzeń odżywiania - anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się.... to rzeczywiście są już problemu o podłożu psychologicznym.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk