Odgięta kość u 5-miesięcznej córki

Witam, zauważyłam u mojej 5 miesięcznej córki odgiętą kość tzw. mieczyk, kończący mostek. Przesuwając dłonią po klatce piersiowej w dół, na zakończeniu mostka czuć wyraźnie odgięcie ostatniej kości ku górze, na około 1 cm. Co to jest? Czy niemowlęta tak mają?

Aleksander Ropielewski

Trudno mi to stwierdzić bez przeprowadzenia badania. Nie do końca rozumiem też czy chodzi Pani o sprężystość wyrostka mieczykowatego czy też inną strukturę anatomiczną.