Opis badania RTG klatki piersiowej 4,5-latki

Pytanie odnośnie RTG- klatki piersiowej 4,5 latki?? W opisie jest napisane: Zagęszczenie rysunku naczyniowego w okolicach wnęk o charakterze zmian zapalnych, poza tym pola płucne bez cech zmian naciekowych. I właśnie to nie jest dla mnie nie jasne?? Dalej już wszystko z opisu jest jasne, a mianowicie: Cień środkowy: serce niepowiększone. Kąty p-ż w normie Kostnych zmian urazowych nie stwierdza się. Z góry dziękuje za pomoc. Nie pewna mama.

Aleksander Ropielewski

Obraz może odpowiadać infekcji górnych dróg oddechowych, np. zapaleniu oskrzeli. Zmiany naciekowe to zmiany zapalne w miąższu płuc, które zgodnie z opisem badania nie występują.