Otyłość i ból kręgosłupa oraz interpretacja rezonansu magnetycznego

Witam, jestem bardzo zaniepokojona mamą od lat cierpi na bóle kręgosłupa, jest otyła (ale jak tu ćwiczyć jak wszystko boli)-była na rezonansie magn. i w opisie podano m. in: pogłębienie lordozy lędźwiowej; zmiany zwyrodnieniowe w postaci częściowej dehydratacji krążków międzykręgowych L3-L4, L4-L5; tylna wypuklina krążka międzykręgowego z niewielką modelacją worka oponowego i zwężeniem otworów m-kręg.; obecność guzków Schmorla; ostre ustawienie kości krzyżowej-co to oznacza i jak leczyć/ćwiczyć?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. W celu dobrania odpowiedniego leczenia konieczne jest zbadanie pacjentki oraz ocena badań dodatkowych. Proszę udać się do specjalisty neurochirurga, który zaproponuje możliwe formy leczenia. Bezwzględnie należy zredukować masę ciała.