Owoce i cukrzyca: jakie można spożywać i w jakich ilościach?

Witam. Mój tata jest chory na cukrzycę II stopnia bądź II grupy. Po wielogodzinnych poszukiwaniach na portalach społecznościowych i podobnych medycznych, tylko na waszej stronie znalazłem coś na ten temat, jednak opis dotyczył podziału na grupy owoców i warzyw. W związku z tym moje pytanie brzmi: jakie owoce i warzywa i w jakich ilościach można spożywać przy tego typu cukrzycy? Za odpowiedź z góry dziękuję. Pozdrawiam, Piotr.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Cukrzyca drugiego typu, inaczej insulinoniezależna, jest najczęstszą postacią cukrzycy. Początkową strategią leczenia tego typu cukrzycy nie jest leczenie farmakologiczne, a odpowiednia dieta oraz zmniejszenie masy ciała w przypadku nadwagi lub otyłości. Generalnie zasada jest taka, iż owoce należy znacznie ograniczyć, można je spożywać tylko w niewielkich ilościach.

Tutaj znajdzie Pan więcej informacji o najlepszych owocach dla cukrzyków.

Serdecznie pozdrawiam!