Oznajmienie męża o pozostawieniu rodziny

Witam jesteśmy z mężem 8 lat w związku, 6 lat po ślubie mamy 2 letnią córkę i 5 miesięcznego synka, oboje dzieci po ciężkiej walce i pomocy kliniki niepłodności. Mąż postanowił odejść zamknął się w sobie twierdzi ,że już chyba mnie nie kocha i nie dorósł do roli ojca, jutro się wyprowadza . Co mam robić wielokrotne prośby ,groźby,błagania nie pomogły ,wszystko na przeprowadzkę załatwił i odchodzi . Nie chce pomocy psychologa ani nikogo innego ,nie wiem co zrobić...

Witam,
Zachęcałabym do prób rozmów z mężem. Może faktycznie potrzebuje czasu, aby sobie poukładać swoje uczucia i emocje. Wiadomo, że rozstać się zawsze można, ale najpierw warto pomysleć o przyszłości, tym bardziej, że mąż jest ojcem dwójki dzieci. Zastanawiający jest brak woli walki o rodzinę, tym bardziej że tyle wysiłku Was to kosztowało.
Jeśli nie teraz, to może za jakis czas, jakakolwiek byłaby jego decyzja warto udać się do psychoterapeuty. Pomoże Wam albo znaleźć porozumienie, albo złagodzi rozstanie.
Powodzenia i pozdrawiam
Sylwia Nowak

Zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychologa. Pomoże Pani przepracować trudne emocje, poradzić sobie z sytuacja, udzieli wsparcia itp. Jest Pani teraz w krytycznym momencie swojego życia i warto pozwolić sobie pomóc.