Picie napojów energetycznych a skutki dla zdrowia

Czy picie 1 - 2 w tygodniu napojów energetycznych może prowadzić do problemów ze zdrowiem? Ma negatywny wpływ?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Napoje energetyczne zdecydowanie nie wpływają korzystnie na zdrowie. Ich nadmiar w przewlekłym stosowaniu, może wpłynąć na zaburzenia rytmu serca, rozdrażnienie i kłopoty z koncentracją. Ponadto obfitują one w sztuczne barwniki i konserwanty.
Zdecydowanie bardziej polecam stosowanie naturalnych środków pobudzających - zielonej herbaty, białej herbaty lub yerba mate. Zawarte w nich naturalne pochodne kofeiny wpływają na wzrost mobilizacji organizmu i poprawę koncentracji, nie stanowiąc jednocześnie zagrożenia dla zdrowia - wręcz przeciwnie, obfitują one w bioaktywne substancje o działaniu przeciwutleniającym.