Po jakim czasie mogę przejść chociaż do części biegania po zabiegu podwiązania żylaka?

Dzień dobry, dziś miałem wykonany zabieg podwiązania żylaka metodą barrona, mam 26 lat, minęło ok 4 godz. uważam że jest ok, nic specjalnego nie czuję. Uprawiam sporty walki, generalnie mieszane- MMA. Lekarz powiedział mi żebym to ograniczył, generalnie ograniczył wysiłek fizyczny, jednak nie określił do jakiego stopnia, a ja byłem tak zakręcony i zakłopotany tą sytuacją, generalnie tym że ktoś mi tam "grzebał" i musiałem mówić o swoich dolegliwościach, do tego stopnia że umknęły mi niektóre pytania które powinienem zadać. Powiedział że jeśli chodzi o ćwiczenia siłowe mam nie wykonywać przysiadów ze sztangą i martwego ciągu- ok, to mi tak bardzo nie potrzebne. Poza tym mam na razie nie kucać i się nie przesilać, także myślę że na razie część zapasy/ BJJ odpada, ponieważ jest tam wiele siłowania w "przykucu" lub podźwigania partnera z takiej pozycji. Jednak czy mogę trenować za około 2 tygodnie chociaż część Boksu Tajskiego/ Kick Boxingu? Wydaje mi się że to już jest ograniczenie w moim pojęciu tego słowa, bo robienie tylko części "stójkowej" to jest część tego co robię zazwyczaj, czyli ograniczenie. W ogóle ile ten żylak dni odpada, jak długo to się goi? Bo chyba jak się zagoi można robić wszystko, tak? I jak jest z bieganiem? Można spróbować pobiegać za parę dni? Z lekarzem jestem umówiony za miesiąc i trochę ciężko mi będzie do tej pory nic nie robić, dla tego pytam, żeby nie zrobić sobie więkrzej krzywdy, niż pożytku, po jakim czasie mogę przejść chociaż do części biegania / stójkowej? 2 tygodnie wystarczą? A po jakim czasie do pełnej, kompletnej części moich ćwiczeń? Jest to dla mnie bardzo ważne, bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Sugeruję Panu zrobić sobie przerwę w sportach aż do wizyty kontrolnej u swojego lekarza. Wtedy, na wizycie będzie Pan mógł otrzymać wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego, co może Pan robić. Pozdrawiam!