Pogłębiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa na poziomie L5/S1

Witam. Proszę o pomoc w odczytaniu wyniku badania MR kręgosłupa lędźwiowo- krzyżowego. pogłębiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa. na poziomie L5/S1 dehydratacja krążka międzykręgowego z dokanałową wypuklina jądra miażdżystego wielkości 5mm. Wypuklina obejmuje tylny zarys krążka, miernie zwęża zachyłki boczne kanału kręgowego, nie powoduje stenozy otworów międzykręgowych - wymiar AP kanału kręgowego około 12,5 mm. Poza tym prawidłowy obraz krążków miedzykręgowych w odcinku lędźwiowym.
Aleksander Ropielewski

Obraz może odpowiadać sytuacji dolegliwości bólowych kręgosłupa i zaburzeń czucia kończyn dolnych i ew. zaburzeń oddawania moczu i kału. W zależności od objawów klinicznych stosuje się leczenie zachowawcze - rehabilitację lub operacyjne.