Pojawienie się rozstępów na ciele

Witam. Mam 18 lat i i od grudnia bardzo przytylam, na calym ciele pojawily sie rozstępy a w ciagu 9 miesięcy miesiaczké mialam tylko 3 razy i to bardzo skapa. Podkreslam ze nie wspolzyje ani nie zazywam tabl. Antykoncepcyjnych. Co może się dziać?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zaburzenia hormonalne lub zła higiena życia mogły doprowadzić do takiego stanu rzeczy.

Szanowna Pani,

Po pierwsze proszę się udać do lekarza pierwszego kontaktu i natychmiast z nim porozmawiać.
Trudno bez wywiadu chorobowego wnioskować z czym mamy do czynienia, nie wiem także jak rozmieszczona jest tkanka tłuszczowa i czy rozstępy objęły całe ciało...jednak pierwsza moja myśl: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Cushinga.

Pozdrawiam serdecznie proszę nie zwlekać z interwencją lekarską