Pojedyncze pobudzenie przedwczesne nadkomorowe w EKG

Bardzo bym prosila o pomoc w odczytaniu badania EKG. Dodam, ze nigdy nie skarzylam sie na serce (brak symptomow), jestem jedynie osoba nadpobudliwa i stresowalam sie przed badaniem. Opis: Normogram. Tachykardia zatokowa, 116/min. Pojedyncze pobudzenie przedwczesne nadkomorowe. Mam pytanie: czy przy takim wyniku moge poddac sie operacji w znieczuleniu ogolnym dotchawicznym?

Pojedyncze przedwczesne pobudzenia nadkomorowe nie są niczym niezwykłym. Jeżeli Pani nie uprawia wyczynowo żadnego sportu związanego z dużym wysiłkiem fizycznym, to nie będzie to w niczym przeszkadzać w życiu. Może być Pani znieczulana bez obaw o komplikacje z tego powodu.

Witam!
Moim zdaniem taka tachykardia wymaga tylko omówienia z kardiologiem. Poza tym, jeżeli ta pani tachykardia jest wynikiem choroby organicznej to najpierw trzeba ustabilizować panią lekami, a dopiero później umawiać się na planowy zabieg. Unika się w ten sposób powikłań podczas znieczulenia i tym samym rozpraw sądowych związanych z takimi powikłaniami.
Jeżeli kardiolog napisze w konsultacji, że może być pani znieczulana to wtedy może być pani znieczulana ogólnie.
Pozdrawiam.