Pojedyncze wydłużenia i wyostrzenia na przedniodolnych krawędziach trzonów

RTG kręgosłupa szyjnego (wiek 53 lata)-Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej.Przestrzenie międzykręgowe wolne. Wysokość trzonów kręgowych prawidłowa. Pojedyncze wydłużenia i wyostrzenia na przednio dolnych krawędziach trzonów. Syndesmofit na wysokości C5. Czy są to niepokojące zmiany?

Aleksander Ropielewski

Są to typowe dla Pani wieku zmiany zwyrodnieniowe. Warto rozpocząć rehabilitację w celu zapobieżenia postępowi dolegliwości bólowych.