Posterydowe zapalenie skóry twarzy

Witam. Mam 21 lat. Od długiego czasu używałam maści sterydowej i mam teraz duży problem. Gdy nie dam maści na twarz pojawia mi się czerwona wysypka w okolicy ust, oczu, na całej twarzy, która mnie boli przy dotyku. Czytałam już, że jest to posterydowe zapalenie skóry. Jak mogę to leczyć i czy odstawić maść?
21 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.
Długotrwałe stosowanie miejscowe sterydów rzeczywiście może powodować powstanie posterydowego zapalenia skóry oraz doprowadza do jej ścieńczenia.
Leczenie jest możliwe, ale raczej długotrwałe i najlepiej przeprowadzić je pod kontrolą dermatologa, który zdecyduje czy możliwe jest całkowite zrezygnowanie ze stosowanych dawek, czy stopniowe ich zmniejszanie.
Pozdrawiam.