Powiększone węzły chłonne na głowie i szyi dziecka

Bylal z synem u lekarza 2,5 roku ma gdyz na glowie znalazlam wyczuwalne 2 obok siebie guziczki lekarz stwierdzil ze sa to wezly chlonne jednak za 2 dni takie same wyczulam na szyii. Czy sa to naprawde wezly chlonne i czy moze byc to niebezpieczne ? Dziekuje z gory za pomoc

Witam! Jeżeli wyczuła Pani podobne zmiany na szyi, to najprawdopodobniej tak jak powiedział lekarz są to powiększone węzły chłonne. Najczęściej powiększają się one jako wyraz infekcji okolicznych tkanek i nie są powodem do niepokoju. Proszę oczywiście obserwować dziecko i pozostać pod okresową kontrolą lekarza.