Powiększone węzły chłonne u 5-letniej córki a podanie antybiotyku

Witam.Moja 5-letnia córka ma powiększone węzły chłonne, jeden wielkości 1,5cm*1cm, drugi powiększony nieznacznie.Sytuacja trwa od tygodnia, stało się to po infekcji gardła.Pediatra przepisał antybiotyk i stwierdził,że to zapalenie węzłów .CRP w normie, Ob podwyższone o 3 punkty.Czy stosowne jest podanie antybiotyku? Proszę o pomoc.Córka ma ciągły katar, gdyż ma stwierdzony nieznacznie przerost migdałka.Może dlatego ob jest troszke wyższe.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję kierować się zaleceniami lekarz badającego. Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć.