Powrót do zdrowia po przebytej depresji

Witam czy po przebytej depresji f16 i f31. Już po wyliczonej wraca się do normalnego funkcjonowania tak jak z przed choroby czy to wszystko wraca do normy jak długo?

Dzień dobry,

Najlepiej jak porozmawia Pan o swoich wątpliwościach/pytaniach z własnym lekarzem prowadzącym, ponieważ to on Pana zna i Pana historię leczenia.

Nie ma jednoznacznej reguły mówiącej o tym jak i w jakim czasie pacjent wraca do stanu sprzed choroby. Jak najbardziej jest to możliwe przy wkładzie również własnej motywacji i energii w pracę nad sobą (nad swoimi przekonaniami, postawami itd.). Najlepiej będzie gdy podzieli się Pan tym pytaniem ze swoim lekarzem prowadzącym. Niestety nie pisze Pan czy podjęta była również psychoterapia - jeżeli nie, polecam udać się również na kilka sesji z psychologiem, który - po osobistym kontakcie - będzie mógł stwierdzić w jakiej jest Pan "formie" i czy są jeszcze jakieś problemy wymagające przepracowania. Pozdrawiam!

Witam,
Jest to bardzo ogólnie postawione pytanie i jednoznaczna odpowiedź nie jest możliwa bez kontaktu osobistego, bez rozmowy z konkretną osobą na temat jej konkretnej historii.
Polecam skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym i jeśli nie uczestniczyła Pani w psychoterapii udanie się do psychoterapeuty.
Pozdrawiam