Powroty do myślenia o samobójstwie

Chęć samobójstwa wraca do mnie od kiedy byłam nastolatką. Raz już byłam w szpitalu psychiatrycznym po raz drugi jestem leczona lekami psychotropowymi, obecnie od 2 lat. Ostatnio zdradziłam męża, on to odkrył a ja jeszcze bardziej znienawidziłam siebie. Miałam zły przykład ojca w domu rodzinnym, który się mną nie interesował i wielokrotnie zdradzał moją matkę. Podejrzewa się u mnie syndrom DDD i zaburzenia os. typu Borderline. Nie wiem co robić dalej, samobójstwo wydaje mi się jedynym wyjściem.

Witam

cierpienie które Pani opisuje, na pewno jest trudne do zniesienia! Wierzę, że próbuje Pani radzić radzić na różne sposoby z tym wszystkim, tak jak tylko nauczyła się Pani tego w swoim życiu. To takie ważne, że poszukuje Pani pomocy, że stara się poradzić sobie z tym co się dzieje, że zrobiła Pani tak ważny pierwszy krok... pisząc do nas o tym co się dzieje. Może teraz warto zrobić kolejny i poszukać psychoterapeuty z którym będzie Pani mogła poukładać sobie to wszystko i odzyskać równowagę której Pani poszukuje.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl

Dzień dobry.

Pani opis zawiera określenia, które wskazują, że niekoniecznie utożsamia się Pani z własnymi problemami ("jestem leczona", "podejrzewa się"), trochę tak, jakby dotyczyły kogoś innego albo jakby ktoś inny, poza Panią, mógł je rozwiązać. Tego rodzaju podejście nie sprzyja, niestety, zmianie i tę kwestię należałoby chyba w pierwszej kolejności rozwiązać. Niezależnie od Pani historii, dzisiaj to Pani jest odpowiedzialna za swoje życie i jego jakość i warto, żeby to sobie uzmysłowić.
Sugerowałbym podjęcie terapii psychologicznej, podczas której mogłaby Pani rozstrzygnąć dylematy przeszłości i dzięki której mogłaby Pani zacząć uczyć się ponosić odpowiedzialność za swoje życie i swoje wybory.

Pozdrawiam.