Co zrobić, aby przestać się przejmować?

Witam, od niedawna mam problem ze wzmożonym przejmowaniem się swoim życiem i przyszłością. Dodatkowo dużo bardziej przejmuję się innymi, rodzinom niż sobą. Przez to w wieku 30 lat jestem sama i tak na prawdę oprócz pracy nie mam nic. Mam dwójkę rodzeństwa w wieku 38 lat , mają już rodziny, kolejne dzieci w drodze, co dodatkowo mnie dobija nie wiem co mnie czeka. Będąc szczęśliwą coraz częściej mam wyrzuty sumienia, że nie powinnam. Do tego dochodzą ostatnio problemy zdrowotne, prawdopodobnie wrzody czekam na potwierdzenie, wzrost ciśnienia i problemy z żołądkiem oraz wypadanie włosów. Nie chcę żyć schematami, każdy jest inny ale jak widzę innych odnoszę ich do siebie i porównuje.
KOBIETA, 30 LAT 7 miesięcy temu

Dzień dobry. Żyjemy w przestrzeni społecznej, więc często zestawiani jesteśmy ze standardami i wzorcami tego, jak życie osoby dorosłej, w tej sytuacji kobiety powinno wyglądać. Ważne jednak, że pomimo stereotypów możemy budować swoje szczęście na swój sposób. Myślę, że 30 lat to jest dobry czas, żeby zadbać o siebie i swoje szczęście. Zainwestować czas w budowanie relacji społecznych, podjęcie aktywności, która daje Pani sens, zadbanie o swoje zdrowie i aktywność fizyczną. Warto rozważyć pracę terapeutyczną np. z psychologiem celem ustalenia celów i wsparcia Pani w ich realizacji i odnalezieniu swojego wymiaru szczęścia. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia