Poziom witaminy D3 a wysoki cholesterol

Odebrałam wyniki witamina D3 wynik 26,80(norma 30-100) czy muszę brać witaminę D3,czy ma to wpływ na mój wysoki cholesterol 290,przy ciągłej ścisłej diecie,i oprócz tego tiagły ból w prawym boku.

Aleksander Ropielewski

Koniecnza jest suplementacja wit. D3. Odpowiedni poziom wit. D3 może ułatwić obnniżenie wysokiego poziomu cholesterolu, chociaż na pewno koniecnze jest przynajmniej tymczasowe leczenie dietetyczne i farmakologiczne. Poziom wit. D3 nie ma natomiast związku z bólami w prawym boku.