Problem z dobraniem kosmetyków do pielęgnacji cery

Mam problem z dobraniem kosmetyków do pielęgnacji cery, która przez kosmetyczkę została określona jako cera sucha pozornie tłusta. Każdy krem nawilżający jaki nakładam zostawia grubą warstwę na zewnątrz i w ogóle się nie wchłania. Nie nakładając żadnego kremu, moja skóra jest ściągnięta i zaczyna piec i swędzieć. Mam również problem z dobraniem podkładu, jedne przesuszają i podkreślają skórki, albo po 2 godz praktycznie wszystko spływa... Chciałabym wiedzieć jakich rodzajów kosmetyków używać

Witam,
kremy pozostawiajace na skórze film, czyli określoną przez Pania tłusta nie wchlaniajaca sie warstwę maja działanie nawilżające poprzez dzialanie okluzyjne ( jak opatrunek który zabezpiecza przez nadmierna utrata wody ze skory) tak więc jest to prawidłowa oznaka i pozostawiony krem na skórze działa wlasnie nawilżająco. Ciezko doradzić konkretne kosmetyki nie diagnozujac skory bezpośrednio.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Kluczem do zdrowej skóry jest właściwa pielęgnacja domowa i gabinetowa. Niestety nie jestem w stanie tego dobrać bez obejrzenia buzi.
Co do kremu nawilżającego to osobiście mogę polecić Obagi Hydrate - ma silne działanie nawilżające i jest niekomedogenny.

Pozdrawiam