Progresja wielkości obu przedsionków, koncentryczny przerost mięśnia LV z graniczną frakcją wyrzutową

W dniu wczorajszym bylam na badaniu u kardiologa.W opisie wynikow badania stwierdzil ; progresja wielkości obu przedsionkow,koncentryczny przerost mięśnia LV z graniczną frakcja wyrzutową,stabilne/jak w badaniu z 2009r/ zaburzenia kurczliwości odcinkowej z zakresu CX,dysfunkcja rozkurczowa LV IIo.Wyniki Ao-wstępująca 35mm,opuszkowa 33mm,LAA 23cm2, LV44/34mm,IVS 12mm,PW 13mm,biplane 55%,EF w4c 50%,TAPSE 30mm,RA 18cm2,RVD1 36mm,RA 18cm. Co mi grozi.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisany wynik badania powinien być porównany z poprzednimi oraz oceniony w oparciu o aktualny stan kliniczny. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.