Prośba o analizę wyniku RTG kręgosłupa 38-letniej kobiety

Witam i proszę o interpretację wyniku badania RTG kręgosłupa C:wysokość i struktura trzonów w normie,zwężenie przestrzeni m-k C5/C6 oraz C7/Th1. odczyn spondylotyczny krawędzi trzonów C5, C6

Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin

Witam,

zwężenia przestrzeni międzykręgowych mogą być spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi, wymuszoną pozycją pracy, lub zmianami w obrębie chrząstek międzykręgowych. W związku z tym mogą pojawiać się dolegliwości, zwłaszcza w obrębie rąk.

Pozdrawiam