Prośba o interpretację badania USG nerek

Dzień dobry, Na początku sierpnia miałam pierwszy w życiu atak kolki nerkowej. Na usg wtedy wyszło "poszerzone ukm nerki prawej". Ostatnio zrobiłam kontrolne badanie usg, bardzo proszę o interpretacje wyniku, gdyż nic z niego nie rozumiem. Ukm nerki prawej szczelinowaty. Miedniczka w wymiarze ap do 5mm. Moczowód na górnym odcinku szerokości do 4mm. Ukm nerki lewej nieposzerzony. Echostruktura miaższu nerek prawidłowa.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! UKM oznacza układ kielichowo-miedniczkowy. Niestety poprzednim razem nie podano konkretnych wartości poszerzenia, co uniemożliwia bezpośrednie porównanie. Można jest wysunąć wniosek, że aktualnie nie ma zastoju co oznacza poprawę.