Przebicie błony bębenkowej po uderzeniu w ucho

Około miesiąc temu po uderzeniu w ucho stwierdzono u mnie przebicie błony bębenkowej. Słabiej słyszę, mam jakby zatkane ucho i słyszę w nim jednostajny pisk, czasami pulsowanie. Przy przełykaniu słyszę jakby puknięcie. Czy te objawy kiedyś miną? Ustąpią? O czym one świadczą? Mam 41 lat. Słuch przed tym uderzeniem idealny. Czy można jakoś pomóc w gojeniu się tego?

Perforację błony bebenkowej która się nie goi samoistnie trzeba naprawić leczeniem operacyjnym. Piski to wynik barotraumy przy okazji uderzenia, to też trzeba leczyć.