Przewlekła dyskopatia u 51-latki

Kobieta lat 51.Witam dane z badania.Na poziomnie l4 l5 przewlekla dyskopatia,przestrzen miedzy kregowa obnizona.Krazek miedzykregowy uwypuklony na calym obwodzie zmiany o typie buling uwypuklony w kierunku swiatla kanalu kregowegona 3 mm powoduje ucisk na przednia powierzchnie worka oponowego,zweza zachylki boczne i dolne czesci otworow miedzykregowych.W przedniej czesci krazka miedzykregoweho widoczny jest objaw prozniowy posrednia cecha zmian degeneracyjnych.ciag dalszy

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.