Xifaxan na problemy jelitowe

Witam. Mam problemy jelitowe i konsultowałam je z lekarzem ogólnym, który przepisał mi Xifaxan, 24 sztuki. Mam zażywać po 1 tabletce 2 razy dziennie. Byłam też na konsultacji u gastrologa i przepisał ten sam lek, ale 28 sztuk w dawce 2 razy dziennie po 2 tabletki. W ulotce nie znalazłam informacji na ten temat i teraz nie wiem do czyich zaleceń mam się zastosować? Jaką dawkę leku powinnam przyjmować, żeby leczenie było skuteczne? Chciałabym też wiedzieć czy dawka przepisana przez lekarza ogólnego mi pomoże. Dodatkowo w ulotce Xifaxanu nie znalazłam informacji, czy przyjmowanie probiotyku podczas zażywania tego leku jest konieczne? Czytałam w internecie, że Xifaxan nie wpływa niekorzystnie na florę jelit, a nie chciałabym kolejnych problemów z jelitami. Czy bezpieczniejsze dla mnie byłoby zastosowanie jakiegoś zamiennika czy wystarczy przyjmowanie probiotyku?

Witam. Korzystniejsze i skuteczniejsze jest stosowanie preparatu dwa razy po dwie tabletki. Zażywania probiotykow nie jest konieczne nie mniej jednak korzystnie wpływa na florę fizjologiczną jelit.